Twitter Takip

Blogger Seo İpuçu - 1 / Yazı Başlığı

Bildiğimiz gibi blogger son günlerde birçok özellik ekleyerek seo alanını da etkileyebilecek birçok değişiklik yaptı. Her ne kadar etkisi tartışılsa da bu yazı altında blogger seo için bildiğim bütün bilgileri paylaşacağım. Bu ilk yazı olacaktır. Diğer yazıları blogger seo kategorisi altından takip edebilirsiniz. Bu arada blogger eklenti alanında yazdığım yazıların çoğu bazı siteler tarafından direk kopyalanıp, hitap şeklim bile değiştirilmeden paylaşılmıştır. En azından bir kaç kelime değiştirmelerini tavsiye ediyorum, malüm google copy/paste içeriği fazla sevmez.

Yazı başlıklarını optimize etmek

Bloggerda yazılarımız ilk yayınlandıklarında Blog ismi: Yazı İçeriği olarak gözükür ve bazı blog adları uzun olabileceği için eklenen içeriğin bir kısmı gözükmez. Yapacağımız bu değişiklik ile yazılar artık Yazı Başlığı - Blog adı olarak gözükecek.

Bunun için temamızda;

<title><data:blog.pageTitle/></title>

kodunu bulup

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;index&quot;'> <title><data:blog.title/></title> <b:else/> <title><data:blog.pageName/> | <data:blog.title/></title> </b:if>

kodu ile değiştiriyoruz. İşlem tamamdır. Herhangi bir sorunda yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Benzer aramalar: Blogger seo, blogger yazı başlığını değiştirmek, blogger seo ayarları.Kaan | 16:12 | 3 yorum

3 yorum:

 1. Ben bu kodu temama uygulamıştım ancak 3 gün sonra baktığımda kod biraz değişmiş ti neden?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kodun değişmemesi gerekiyor hocam. Kaydetmemiş olabilir misiniz acaba? Daha önce bana böyle bir sorun bildirilmedi çünkü.

   Sil
 2. gerçektende işe yaradı çok sağolun

  YanıtlaSil

Takipçiler