Twitter Takip

1 Mart Blogger'a Erişim Engeli - Bloguma Dokunma!

Malesef bir blogger engeliyle daha karşı karşıyayız ve yine bu yasağın oluşmasını sağlayan şirket Digiturk. Resmi twitter sayfalarından yaptıkları açıklamalarla da bu yasağı doğruladılar. Şuan itibariyle blogger altyapısını kullanan sitelere yavaş yavaş erişim engelleniyor. Tabi bununla birlikte başka google servislerinde de sorun yaşanacağı kesin.

Blogspot, Digiturk'ün aldırdığı mahkeme kararı sonucunda Türkiye'de erişime kapatıldı.

Digiturk, yayın hakkı kendisinde olan bazı yayınlardan görüntülerin bazı bloglarda yayınlanması üzerine mahkeme kararı aldırarak tüm Blogspot platformuna erişim engeli uygulatmaya başladı. Digiturk, defalarca uyarılmalarına karşın bu yayınların devam etmesi üzerine bu yola başvurduklarını bildirdi.
Fakat diğer engellemeye nazaran, blog yazarlarının tepkisi daha büyük! Tepkisi olan bütün blog yazarları #bloguma dokunma adlı destek sayfasında birleşiyor ve digiturk'e tepkilerini dile getiriyorlar. Sayfa iki gün gibi kısa bir sürede 5.000 kişiye ulaşmış. Ümit ediyorumki tepkiler daha da büyüyecektir.Kaan | 23:39 | 11 yorum

11 yorum:

 1. Blogger digitürkün haklarına saldırıda bulundukça bırak 5 bini 100 bin olsa digitürk ün geri adım atacagını sanmam .

  YanıtlaSil
 2. İyi de blogger saldırıda bulunmuyor ki. Bloggerı kullanan bazı kullanıcıların suçu bu. İllegal bloglar açtıkları için bu durum meydana geldi.

  Madem öyle blogların varlığı biliniyor o zaman sadece o blogları kapatmaları gerekirdi, toptan bloggerı değil. Tabi böyle şeylerle uğraşmayacakları için hesabı toptan kestiler.

  YanıtlaSil
 3. Bu gidişle google toptan türkiyeyi banlayacak herkes kurtulacak salak salak şeyler yapmaktan bıkmadılar tek birşey bütün hizmeti kapatıyorlar.Kaan wordpresse geçmelisin bence durum yavaş yavaş kötüye gidiyor. Saygılarımla

  YanıtlaSil
 4. işte hit sevdalısı kişiliklerin uğraşları sonucu oldu bunlar... yok fb-gs maçı zile 14 şubat,yok buca-manisa izle falanca... olacağı buydu arkadaş böyle giderse hiç tereddütsüz wordpress e geçebilirim... böyle saçmalık mı olur domainlerde bizim olmasa siteye hepten erişemeyeceğiz..!

  YanıtlaSil
 5. @BlogKaan

  Sorun da orada zaten google olumlu karşılık verse illegal yayın yapacak bloglar tek tek kapatılacak ama google buna izin vermiyor.. digiturk için de mahkemeden başka bir yol kalmıyor...

  YanıtlaSil
 6. Benimde demek istediğim bu zaten adamlar 3-5 hit alacam diye durumu ne hale getirdiler.Peki açılan illegal blogları kapatmak görevi değil mi bu yönetimin işini düzgün yapmazsa böyle kalırız ortada :)

  YanıtlaSil
 7. Sonuna kadar digiturk haklı. Gerisi boş konuşma.

  YanıtlaSil
 8. @Adsız

  Geç bu işleri. Youtube engellendiği zaman videoları youtube mı yüklüyordu. Hayır. Kullanıcılar yüklüyordu.

  Buda bloggerın değil onu kötüye kullanan kullanıcıların suçu. O zaman boşuna mı blog içeriklerinden blogger sorumlu tutulamaz, yazan kişi sorumludur deniliyor ve illegal yazımlarda yazan kişiye dava vb. açılıyor.

  Üstteki maddeye göre adam devlete küfür ediyorsa adama dava açılıyor değil mi? Ama bu mantığa göre devlete küfür edene değil blogger'a dava açılmış oluyor.

  Anladın?

  YanıtlaSil
 9. Digitürk yaptığı saçmalığın farkında değil.Umarım google en kısa zamanda bu duruma el atar.

  YanıtlaSil
 10. Google duruma el atmazsa Blogger bir daha açılmaz :)

  YanıtlaSil
 11. Olayın digiturk ile ilgisi yok bence. Yaptırım yanlış. Tepkiyi de yanlış dile getiriyor çözüm imkanını engelliyorsunuz. Yanlış olan şey Digiturk'un yaptığı değil, sadece o blogların kapatılması yerinde tüm blogspot'un kapatılması. Yanlış asabiyet çözüm getirmez.

  YanıtlaSil

Takipçiler