Twitter Takip

Blogger Sayfayı Belirli Sürede Yenilemek

Çok uzun zamandır yazmaya vakit bulamıyorum. İşlerim şu sıralar çok yoğun ve yaklaşık 2 ay daha böyle sürecek gibi görünüyor. Fazla uzatmadan hemen bu ipuçu hakkında bilgi vermek istiyorum. Kodu blogumuza eklediğimizde sayfanız kendini belirttiğiniz sürede yeniliyor. Ne gibi katkı sağlar diye soracak olursanız, örneğin online ziyaretçi gösteren bir sayaç kullanıyorsunuz. Sayfa yenilendiğinde sayaçta yenilenir ve ziyaretçiniz bu güncellemeyi görebilir. Bir blogunuz var ve o blogunuza gelen ziyaretçileri kaybetmeyip, istediğiniz bir bloga yönlendirebilirsiniz. Diğer bir etki olarak çoğul hite katkı sağlar. Sayfa gösterimini arttırır. Kurulumu ise çok basit.

Html düzenle bölümünden:

<head>

kodunu buluyoruz ve hemen üstüne

<meta HTTP-EQUIV='refresh' content='15;URL=http://www.bloggerturkiye.org'/>

kodunu ekliyoruz.

Content bölümünün yanında yazan sayı, sayfanın kaç saniyede bir yenileneceğini ayarlamanızı sağlar. Url kısmına iste sitenizin adresini yazacaksınız. Herhangi bir sorunda lütfen yorum bölümünü kullanınız.Kaan | 22:47 | 6 yorum

6 yorum:

 1. Çok teşekkür ederim bende bunu arıyordum. Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum. Hemen hemen birçok konunuzu okudum. Gerçekten çok faydalı bilgiler veriyorsunuz çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim. Desteğiniz için ben teşekkür ederim.
  Elimden geldiğince çabalıyorum işte :)

  YanıtlaSil
 3. Şu anlık ihtiyacım yok fakat konu için teşekkür ederim yine de . Site ve çalışmaların baktığım kadarıyla güzel . Başarılar dilerim .

  YanıtlaSil
 4. Kaan kardeşim ellerine sağlık, Allah iniş takımlarına zeval vermesin.. Bugüne kadar blogger hakkında bilgi veren sitelerin şeyine parmak atmış adamım ama bu kadar özenle seçilmiş eklentileri içeren bir siteyi ilk defa görüyorum..

  YanıtlaSil
 5. Verilmiş olan bu kodda sayfa yenilendiği zaman okunan yazı yenilenmiyor. Anasayfaya geçiyor. Bu durum ise uzun bir yazıyı okuyan kişiye rahatsızlık verebilir. Bunun için kodda küçük bir değişiklik yapmak lazım. O zaman aynı yazıyı yeniliyor. Kodda sadece URL yi silmeniz yeterli..
  http://www.bloggerturkiye.org

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler.
  Blogumda kodu denedim. Sorunsuz çalıştı.
  http://yoncademirel.blogspot.com

  YanıtlaSil

Takipçiler