Twitter Takip

Ne Sitesi Açsam Diye Mi Düşünüyorsunuz?

Ben dahil herkesin aklından böyle bir soru geçmiştir. Acaba ne sitesi kursam, ne hakkında yazsam, nasıl bir site açsam tutar, ne hakkında yazsam da sıkılmasam. Webmaster forumlarından birinde gezinirken bu sorulara cevap verebilecek bir makaleye rastladım. Sonuna kadar okudum ve bayağı açıklayıcı bir yazı olduğuna karar verdim. Hemen akabinde sizlere de yararlı olacağını düşündüğüm bu makaleyi paylaşmaya karar verdim. İşte site kurarken dikkat edilmesi gereken konular başlığı altında bütün bu sorularınıza cevap bulabileceğiniz o makale.

1- Siteyi devam ettirebilecek, ileriye taşıyabilecek enerjiye sahip olma. Enerji herşeydir. Bu enerjiyide sadece istediğiniz bir işi yaparsanız kazanabilir ve devam ettirebilirsiniz. Her zorluğa bu enerji sayesinde dayanabiliriz. Hayatın her alanında bu geçerlidir.

2- Bilgi ve becerimize göre bir işi istemeliyiz. Başarılı olmak için bu şart. Cüce birinin basketbol takımına girmesi ve bunu devam ettirebilmesi imkansız denecek kadar zordur. Sevdiği için yılmaz, her zorluğa katlanabilir ama başarılı olabilirmi? Bu enerjiyi hem sevdiği hemde becerebildiği bir işte kullansa başarıyı yakalar. Webmaster dünyasındada bu örneği şöyle açıklayabiliriz. Bir konuyu sevebiliriz ve onunla ilgili bir site açıp devam ettirebilecek enerjiye sahip olabiliriz.

Ancak bu popüler bir konu olabilir ve devlerle rakip olabiliriz. Siteyi devam ettirebiliriz çünkü yapmaktan hoşlandığımız bir iştir ama kadroya girmediğimiz için (ilk sayfada çıkmadığımız için) fazla hayranımız, isteyenemiz olmaz. Bu nedenle para da kazanamayız. Bu sebeple bir işe başından dev olarak başlamalıyız. (o iş hakkında bilgi, beceriye sahip olmak) Dev olarak başlamışsak devler arasında kendimize yer edinebiliriz.

3- Ne kadar kazandırırsan o kadar kazanırsın. Sevdiğimiz, bilgi ve beceri sahibi olduğumuz bir konu başkaları için önem teşkil edecek bir konu olmayabilir yada az önem teşkil edebilir. O konunun en iyilerinden olduğumuz için gene kazanırız. Sermayemizi ilgilendiğimiz, bilgi ve beceri sahibi olduğumuz konulara yatırmalıyız.Kaan | 21:28 | 13 yorum

13 yorum:

 1. Yararlı bilgiler paylaşmışsınız.teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. ben çok düşünmüştüm sitemin konusunu. önce teknoloji ve bilgisayar üzerine olsun diye adını techrehber.com diye aldım şimdi her telden devam :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba çok yaralı buldum ve bi yere not ettim teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. en iyisi gene sizin yaptığınız bence bi blogtan düşüncelerinizi yaymak tebrikler

  YanıtlaSil
 5. Doğru dersin kardeşim.

  bilmediğin bir konuda 3-5 konu açabilirsin ama iyi bildiğin konuda
  açacağın konulara yetişemezsin.

  ama her ne sitesi yada blogu olursa olsun bir parça
  internet dili bilmek gerek.

  teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. bende bunu kendime çok sordum ve önüme çok seçenek çıktı

  YanıtlaSil
 7. merhaba çok yararlı
  İyi günler
  http://www.haber99.org

  YanıtlaSil
 8. Yararlı bulduğunuza sevindim.
  Kararsızsanız kişisel blog açmanızı tavsiye ederim.
  Ya da telefonlarla uğraşmayı çok seviyorsanız; cep telefonu oyunları olabilir. Bilgisayar oyunlarını seviyorsanız; kendi yorumlarınızı, görüşlerinizi ve çözümlerinizi yazabilirsiniz.

  Yeterki sonradan bıkmayacağınız bir konu olsun.

  YanıtlaSil
 9. Konu ilk önemli noktadır.Ben size burda başka bir ilginç bilgi vereceğim.Arkadaşlar domain inanılmaz önemli.Sitenizin konusu domainle balantılı ise gerçekten googleda üst sıralarda çıkabilirsiniz.Örneğin mp3 siteniz var.müzikkutusu domainini alacağınıza zurnamp3 almanız daha mantıklı.Hiç banklink çalışması yapmasanız dahi,özgün icerikle diğer siteyi kolayca geçebilirsiniz...

  YanıtlaSil
 10. admin sen ne sitesi açtın:D??

  YanıtlaSil
 11. Göründüğü üzere genel blog hocam :)

  YanıtlaSil
 12. Evet güzle bende yasak tarihi açtım fakat kitleye ulaşamıyorum ulaşsam nolacak oda başka birşey zaten..

  YanıtlaSil
 13. Bencede genel blog içerisinde de blogger eklentileri,blogger temalarıSeo,Backlinklerle ilgili şeyler olursa tamamdır bu iş :D

  YanıtlaSil

Takipçiler