Twitter Takip

Blogger Yazıları Otomatik Olarak Facebookta Not Olarak Göstermek

Blogumuzda yazdıklarımızı otomatik olarak facebook'ta gösterebiliyoruz. Bunun için birkaç basit adımı uygulamak yeterli. Facebook tarafından hazırlanmış olan bu bağlantıdaki notlar uygulamasına gidiyoruz.Sol üstteki sayfam'a ekle linkine tıkladıktan sonra açılacak olan pencereden, içeriğimizin yayınlanmasını istediğimiz sayfamıza notlar uygulamasını ekliyoruz. Notlar uygulamasını eklediğimiz facebook sayfamıza giderek, bu sayfada bulunan sayfa'yı düzenle linkine tıklayıp, sayfamızın düzenleme/ayarlar bölümüne geçiyoruz.

Düzenleme sayfasında bulunan notlar uygulamasına ait bölümde önce; uygulama ayarları linkine tıklıyor ve açılan penceredeki profil sekmesinden notlar'ın kutu ve sekme eklentilerini sayfamıza ekliyoruz. Sonra da yine aynı pencerede bulunan ek izinler sekmesinden de akışta yayınla özelliğini işaretliyoruz.Yine notlar bölünde bulunan, düzenle linkine tıklıyoruz.

Gelecek olan sayfanın sol üst bölümünde yer alan not ayarları alanındaki bir blog aktar linkine tıklıyoruz.En son olarak web sitemize veya blogumuza ait olan besleme'nin ( feed ) linkini yazıp ekliyoruz.Eğer adımları doğru bir şekilde uygulamışsanız sonuç bu örnekteki gibi olacaktır.

Facebook sayfanızdaki hayranlarınız, siz web sitenizden veya blogunuzdan herhangi bir içerik yayınladığınızda, içeriğinizin bir ön sunumunu kendi duvarlarında görüp tıklaycak ve facebook sayfanızın notlar bölümüne gelerek, içeriğinizi görüntüleyecekler.

Ayrıca bu notların, başta google olamak üzere, arama motorları tarafından eklendiğini/indexlendiğini de unutmayalım.

Hepsi bu. Herhangi bir sorunda yorum bölümünü kullanabilirsiniz.Kaan | 15:27 | 15 yorum

15 yorum:

 1. Kaan bunu paylaştığın iyi oldu işte bende bunu arıyordum.Çok teşekkür ettim.Ayrıca bu blogdaki yazılarını da çok başarılı buluyorum.Bu başarılarının da devamını diliyorum.:)

  YanıtlaSil
 2. süper oldu kaan tebrik ederim seni.

  YanıtlaSil
 3. Sayfama ekle ye tıklayınca açılan pencerede sonuç yok diyor. Bunu nasıl çözücez?

  YanıtlaSil
 4. Uygulamaya git > notlarım > sağda not ayarlarının altından bir blog aktar diyerek blogunu ekleyebilirsin.

  YanıtlaSil
 5. Eyvallah. Bişeyler olur gibi oldu bakalım.

  YanıtlaSil
 6. Ben not olarak değil de direk bloğuma bağlamak istiyorum ne yapmam lazım yani yazıların üstüne tıklayınca face te not olarak değil de direk siteme yönlensin istiyorum :(( mümkündür sanırım ama nasıl ???

  YanıtlaSil
 7. çok teşekürler süper oldu tebrik ederim seni.

  YanıtlaSil
 8. Rica ederim. Yardımcı olabildiğime sevindim.

  YanıtlaSil
 9. blogkaan kardeş iyi demişin hoş demişin ama bnim istediğim bu degil.....taamm notlar gozukuyo ama linke tıkladığında faceebooktaki sayfaya yınleniyoz.bn siteme yonlendirmek istiyom linke tıkladığında....

  YanıtlaSil
 10. O zaman networkedblogs uygulamasını blogunun facebook sayfasına bağla.

  YanıtlaSil
 11. blogkaan O zaman networkedblogs uygulamasını blogunun facebook sayfasına bağla bunu demişin ama nasıl yapacağımıdememişin aşama aşama soylersen çok iyi olur bu konuda sıkıntılıyım...bide çok okunan yazıları yapmak istiyom ama bir türlü yapamadım bu iki konuda yardım edersen cok iyi olur. mail mstferkn@hotmail.com

  YanıtlaSil
 12. bağlantının direk blog sayfasına gitmesi için facebooktaki RSS Graffiti uygulaması kullanınız.

  YanıtlaSil

Takipçiler