Twitter Takip

Blogger Görünmeyen Smiley Eklentisi

Önceki yazımda bir sürü smiley çeşidi vardı ve kurulumu biraz karmaşıktı. Bu yazımda ise sizlere görünmeyen smiley eklentisini açıklıyorum. Bu eklentide smileyler hiçbir yerde gözükmez. Yorum yazıldığında kendiliğinden ortaya çıkarlar. ( Eklentinin kaynağı. ) ( Eklentiyi Enes İlhan geliştirmiş ve Tolga Aşk yardımda bulunmuş. )


Resimde görüldüğü üzere altı adet smiley bulunmaktadır.

Uzatmadan hemen kuruluma geçiyorum.

Şablonumuzda;

</head>

kodunu buluyoruz ve hemen üstüne

<script src='http://www.weebly.com/uploads/2/7/6/4/2764470/bloggerturkiye_-_digersmiley.js' type='text/javascript'/>

kodunu ekliyoruz.

Dilerseniz bu javascript kodunu da kullanabilirsiniz. ( Yapımcının orjinal javascript dosyası. )

<script src='http://enesilhan815.googlepages.com/Smiley.js' type='text/javascript'/>

Hepsi bu. Herhangi bir sorunda lütfen yorum bölümünü kullanınız.Kaan | 00:35 | 11 yorum

11 yorum:

 1. Kaan kardeşim iyi hoş güzel kaynakta göstermişsin fakat neden .js dosyasını değiştirdin ? Orada eklentiyi geliştirenler var keşke bir izin alsaydın. Ayrıca sadece 6 tane smiley yok daha fazlasıda vardı fakat sen silmişsin diğer kodları.

  YanıtlaSil
 2. Bloga eklediğim bütün js dosyalarını kendi ne olur ne olmaz diye kullandığım siteye upload ediyorum. Şimdi istediğin ve gereken eklemeleri yapıyorum. Diğer kodları silmedim. Çünkü senin yazındaki noktahitam js kodunu hiç yazmadım. Sadece bu bölüm yeter diye düşündüm.
  İçinize sinmeyen bir yer varsa lütfen belirtin, çünkü burada amaç yeterli bilgisi bulunmayan arkadaşlarımıza yardımcı olmak.
  İyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlaSil
 3. Seni anlayışla karşılıyorum Kaan kardeşim fakat herkes anlayışla karşılamayabilir böyle durumları. Ben kodu silmişsin derken noktahhitam smiley dosyasını kastetmedim. Orijinal smiley dosyasındaki diğer ifadeleri söylemiştim.Ayrıca ekleme yaptığın için teşekkür ederim ama şunu da söyleyeyim asıl yapımcı ben değilim. Ben sadece üzerinde biraz oynama yapmıştım.

  YanıtlaSil
 4. Anlayışla karşıladığın için teşekkür ediyorum Enes kardeşim. Sorun kalmadığına sevindim.

  YanıtlaSil
 5. merhaba;Bu smileyler yerine kendi kullanmak istedigim smileyleri ekleyebilmem mümkünmü?sanırım bunun için kendi js dosyamı upload edip(hoş bunuda yapamadım)smiley gifleri degiştirmem gerekiyor,lakin belki benim bilmedigim başka bir yol vardır diye sormak istedim..çok faydalı bir site,çok şey ögrendim burdan.Emekleriniz için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 6. innerHTML = d[i].innerHTML.replace yazıyor. Orada gülücükler var. oradan değiştirebilirsin. Aslında dikkatli baksan çok kolay anlarsın hemen :)

  YanıtlaSil
 7. evet,yaptım.çok sağol :)

  YanıtlaSil
 8. herşey iyi hoşta yorum yazınca sorun çıkıyor bi yardımcı olsan iyi olur kaan gardaş...

  YanıtlaSil
 9. örneğin siteye dışarıdan bi şey aratıp giriyom yorum bölümünde reklam çıkıyor sorun sayfayı yenileyince ortadan kalkıyor ama işte nede olsa bi sorun teşkil ediyor bilgine sunulur sağlıcakla kal...

  YanıtlaSil

Takipçiler