Twitter Takip

Bloggerda Yazı İçinde Kod Bölümü Oluşturmak

Gece gece uykulu gözlerle yazıyorum yazıyı. Zaten fazla uzatmayacağım direk konuya dalacağım. Bloggerda yazı içinde kod bölümü oluşturmayı çok araştırdım. Yok html düzenleden ayarlamalar yapılacakmış yok efendim çok uzun ve karışıkmış hede hödö. Eminim siz de o tür yazıları onlarca defa okumuşsunuzdur. Sonunda allem ettim kallem ettim ve çok pratik bir çözüme vardım.

- İlk önce bu adrese giriyoruz.
- Paste your text here. yazan yere kod içine almak istediğimiz şeyleri yazıyoruz / kopyalıyoruz ve sonra format text butonuna basıyoruz.
- Hemen aşağıdaki kutuda bize yazıları kod içine almış bir şekilde sunuyor.
- Bize ise geriye kalan tek şey kodu oradan alıp yazıya koymak.

http://www.blogkaan.com

Size altta verdiği kodu yazınıza koyduğunuz zaman yukarıda oluşturduğum örnek gibi kutu içine alınmış oluyor. Umarım işinize yarar. İyi bloglamalar dilerim.Kaan | 23:49 | 5 yorum

5 yorum:

 1. her seferinde adamın siteden almasak da bu tarz bişey yapsak :) ona nerden ulaşırım

  YanıtlaSil
 2. olmadı kaan bu. sitenin ismini, düz yazıları falan yazıyosunda kod yazınca kafası karışıyo... örnek head kodu yazdım html kısmına yapıştırım görüntüsüne baktım kutu içinde şu yazıyodu; </head>

  ama kutunun içine girip silip yeni birşey yazabildiğin için sorun yok :)

  YanıtlaSil
 3. Dediğini tam anlayamadım ama sanırım kodların düzgün çıkmadığını söylüyorsun. Sen ikinci bölümdeki kodu al ve kaydı yayınla de.
  Kodlar istediğin gibi görünecektir.
  Html düzenleden veya önizlemeden bakarsan kodlar karışık gözüküyor.

  YanıtlaSil
 4. <pre> koduna CSS sınıfı tanımlayarak da kutu yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 5. Düzeltme: Bunun mantığı da öyleymiş ama ben CSS kodları içine bir sınıf tanımlanıp yeni yazı oluştururken <pre><code> --kodlar-- </code> </pre> yazılmasını söyledim.

  YanıtlaSil

Takipçiler